Paskaita apie organų donorystę

Lapkričio 21 dieną, antradienį, į mūsų gimnaziją buvo atvykę atstovai iš Nacionalinio transplantacijos biuro. Svečiai mums  papasakojo apie donorystę, paaiškino, kas yra transplantacija. Paskaita buvo labai įdomi, mums ją vedė maloni lektorė Rasa Pekarskienė, o antrasis svečias, Stasys Laniauskas, jau dešimtmetį gyvenantis su transplantuotomis kepenimis, papasakojo savo istoriją. Pasakojimas buvo labai nuoširdus bei jautrus, Stasys mums pasakė, kad apie tai jam visada sunku kalbėti, nes kaupiasi ašaros. Ši istorija labai sugraudino, akimirką norėjosi tiesiog prieiti prie jo ir apkabinti.

Kinga Prokopovič

 

Apie organų donorystę sužinojau tikrai daug. Susitikimas su svečiais pakeitė mano nuomonę apie transplantaciją. Tai geras darbas, kurį gali padaryti kiekvienas iš mūsų – padovanoti gyvybę kitam žmogui. Buvo įdomu klausytis ir sužinoti daugiau apie donorystę.

Inga Sušinskaja

 

Mūsų  gimnazijoje įvykusi paskaita apie  apie donorystės dovaną man labai patiko. Aš sužinojau daug naujų faktų apie transpalntaciją. Man ši paskaita buvo naudinga, supratau, jog nereikia bijoti būti donoru, nes mes kiekvienas galime išgelbėti kam nors gyvybę, patys nieko neprarasdami. Pas mus apsilankė Stasys Laniauskas, kuris su transplantuotomis kepenimis gyvena jau dešimt metų. Šio žmogaus pasakojimas mane įtikino sulaukus aštuoniolikos metų pasidaryti donoro kortelę.

 

Valerija Bartaševič

Paskaita buvo įdomi. Turėjome progą susipažinti su žmogumi, kuris gavo dovanotą organą. Paklausus ar atsirado keistų pojūčių po kepenų persodinimo, pralinksmino svečio atsakymas, kad po operacijos atsirado greičio pomėgis. Buvo labai naudinga sužinoti, kas yra donorystė, tačiau padovanoti kam nors organą pati nesiryžčiau. Nuliūdino laukiančių donoro žmonių skaičius. Daugiau negu 300 žmonių laukia išsigelbėjimo – donoro. Iš visų laukiančiųjų – 17 vaikų.

Valentina Krulikovskaja

20171201_134503