ERASMUS + PROJEKTAS GENERATIONS OF TRADITION

Lapkričio 19-27 dienomis mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo Erasmus+ projekte „Generations of Tradition“ Lenkijoje. Šis projektas buvo skirtas skatinti dviejų šalių, Lietuvos ir Lenkijos, jaunų žmonių bendradarbiavimą. Projekto metu mokiniai diskutavo apie tai, kas yra kultūra plačiąja prasme, kokie yra Lietuvos ir Lenkijos kultūros skirtumai, panašumai, dalyvavo įvairiose veiklose.

Projekto metu šokome abiejų tautų liaudies šokius, ragavome lietuviškų tradicinių saldumynų ir užkandžių, gaminome ir degustavome senovinius lenkiškos virtuvės patiekalus. Mūsų gimnazijos mokiniai ir jų bendraamžiai iš Lenkijos kūrybinių dirbtuvių metu susipažino su Macrame (Makrama) rišimo technika ir mokėsi rišti sapnų gaudykles. Vėliau kūrėme ir vėrėme apyrankes.

Gyvenome mažame kaimelyje Wioska Artystyczna Janowo, esančiame netoli jūros. Susipažinome su kaimo istorija ir vokiška pastatų architektūra. Ketvirtąją projekto dieną vykome į Trzebiatow miestą. Šio miesto dvaro muziejuje pamatėme daug įdomių eksponatų iš skirtingų laikmečių, apžiūrėjome vietinių menininkų kurtus paveikslus ir rankdarbių parodą. Visiems projekto dalyviams labai patiko plaukioti laivu atviroje jūroje ir grožėtis mineralais Kolobrzeg mieste esančiame mineralų muziejuje.

Viešnagės Lenkijoje metu  lankėmės Cerkwicy miestelio pagrindinėje mokykloje. Šeštos ir septintos klasės mokiniams pristatėme Lietuvą ir savo gimnaziją, mokėme lietuviškų  šokių, mokyklos mokinius ir mokytojus vaišinome lietuviškais saldainiais ir šakočiu.

Paskutinę projekto dieną vykome į Ščeciną – miestą, esantį Lenkijos šiaurės vakaruose, prie Oderio. Šis miestas yra Vakarų Pamario vaivadijos sostinė, svarbus pramonės, transporto (jūrų ir upių uostamiestis), mokslo ir kultūros centras. Grožėjomės miesto vaizdais ir architektūra.

Namo grįžome kupinį įspūdžių ir susiradę naujų draugų.

 

Anglų kalbos mokytoja Rasa Midverienė

316314709_545870907548426_6107863265596813897_n