Integruota projektinė veikla ,,Planuojame savo karjerą“

2019 m. sausio 18 d. mūsų gimnazijoje vyko projektinė veikla ,,Planuojame savo karjerą“. Veiklos tikslas – organizuojant susitikimus su įvairių profesijų atstovais, dalyvaujant aktyviuose užsiėmimuose, diskutuojant, ugdyti mokinių bendrąsias ir karjeros kompetencijas. Tą dieną įprastas pamokas pakeitė į gimnaziją pakviestų svečių vykdomos integruotos veiklos.

Renginyje dalyvavo Vilniaus teritorinės darbo biržos Šalčininkų skyriaus Jaunimo darbo centro vyr. specialistė Anastasija Svorobovič. 5 – 4G klasių mokiniai buvo supažindinti  su karjeros planavimo žingsniais, paklausiomis profesijomis, situacija darbo rinkoje.

Vilniaus apskrities vyr. policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Elena Zinevičienė ir   Vilniaus apskrities vyr. policijos komisariato reagavimo skyriaus vyr. tyrėjas Slavomir Krasinskij įdomiai pristatė savo profesiją, išsamiai papasakojo apie policijos pareigūno darbą,  apie profesijos įgijimo galimybes,  nurodė savybes ir gebėjimus, reikalingus policijos pareigūnui.  Mokiniai sužinojo daug naujų dalykų, pavyzdžiui, kuo policijos pareigūnas  skiriasi nuo pasieniečio ar muitininko.

Savo karjeros istorijas  papasakojo buvusi gimnazijos mokinė, Vilniaus kolegijos studentė, Karolina Markevič, Vilniaus universiteto studentė Mirena Stasilo, Sveikatos ir grožio akademijos mokymo koordinatorė Jana Radevič. Jos kalbėjo apie reikalingas kompetencijas, ragino mokinius visada turėti savo tikslų ir jų siekti,  stengtis kuo daugiau nuveikti mokykloje, nešvaistyti laiko tuščiai, mokytis matematikos, užsienio kalbos ir kitų dalykų, nes viskas, ką pavyks išmokti mokykloje, labai pravers studijuojant ar dirbant. Pasakodamos apie savo patirtis, viešnios pabrėžė asmeninių savybių stiprinimą, savo gebėjimų ir talentų vystymą, atkaklų tikslo siekimą.

Šios dienos veiklose mokiniai artimiau susipažino su informacija apie mokymosi įstaigas, praplėtė pažinimo akiratį, mokėsi kelti asmeninius tikslus. Visa tai padės jiems tikslingai siekti žinių. Projektinės veiklos akimirkas įamžino mūsų gimnazijos IVG klasės mokinė Ana Morozaitė. Ši veikla jai  bus naudinga siekiant fotografės karjeros.

Dėkojame visiems, kurie dirbo ir stengėsi, kad ši diena būtų turininga, įdomi, prasminga, kupina džiugių akimirkų.

 

Ugdymo karjerai koordinatorė

Galina  Silko