Nacionalinės gynybos diena Turgelių „Aistuvos“ gimnazijoje

Kovo 19 dieną Turgelių „Aistuvos“ gimnazijoje buvo minima Nacionalinės gynybos diena. Tą dieną penkių pamokų veiklas organizavo ir vykdė Vilniaus RKPKS Šalčininkų poskyrio viršininkas vrš. Eimantas Tamulynas, vyr. ltn. Vidmantas Kuprevičius, vyr. ltn. Vytautas Garšva ir vyr. eil. Marius Arnastauskas. Jie mus supažindino su karių veikla ir gyvenimu. Su kariškiais  dirbome penkias pamokas. Pirmas dvi pamokas buvo vykdomos fizinio lavinimo užduotys, estafetės, kurios buvo tikrai linksmos ir naudingos, nes turėjome progos pasimankštinti ir pajudėti. Per kitas dvi pamokas klausėmės paskaitų, kurių metu sužinojome, kodėl verta eiti į kariuomenę. Per penktąją pamoką vyko visų veiklų aptarimas.

Šios dienos pamokos buvo netradicinės ir labai įdomios. Kiekviena pamoka suteikė vis kitokių žinių ir patirčių. Išmokome kareiviškos rikiuotės ir žygiavome lauke. Mums patiko  rikiuotės pratimai ir paskaita su E. Tamulynu. Jis paaiškino, kas yra Lietuvos Šaulių Sąjunga (LŠS). Kariškiai buvo draugiški ir malonūs. Šios dienos veikla ypatinga tuo, kad mes viską galėjome išbandyti praktiškai. Bėgiojome su didelėmis kuprinėmis ant nugarų, mokėmės greitai pasiruošti miegui. Kai kurie mokiniai yra dalyvavę Šaulių pratybose, todėl jiems viską atlikti buvo paprasčiau. Buvo labai įdomu klausytis istorijos paskaitos apie Lietuvą, tai mus  labai sudomino.

Ši diena buvo išties puikiai suplanuota ir nugyventa. Teigiamų emocijų buvo daug, laiką praleidome iš tikrųjų naudingai. Visi mokiniai buvo patenkinti, sudominti bei pasiruošę keliauti į kariuomenę. Dar šiek tiek pasimokę, būtume visai neblogi kariai….

Nuoširdžiai dėkojame kariškiams ir mokytojams, padėjusiems organizuoti ir vykdyti veiklas.  Laukiame kitų susitikimų!

Jaunųjų žurnalistų būrelio nariai

4 1 2