Prasminga Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos mokinių vasara

Vasara yra daug daugiau negu tik metų laikas. Tai laikas, kai galime atrasti naujus pomėgius, susipažinti su įdomiais žmonėmis, keliauti ir kurti atsiminimus, kurie lydės mus visą gyvenimą.

Šią vasarą mūsų gimnazijos mokiniai Sirmantė Noreikytė, Akvilė Stavarukaitė, Marta Tyškevič, Margarita Kodytė, Tomas Jarmolkovičius ir Miroslav Animuckij kartu su mokytoja Rasa Midveriene penkias dienas smagiai, kūrybingai ir prasmingai praleido Alytaus rajono Dvarčėnų dvare, Amerikos ambasados Lietuvoje ir LAKMA (Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacija) organizuotoje tarptautinėje stovykloje „Mums rūpi 2023“.  Šioje stovykloje  dalyvavo mokiniai iš 5 mokyklų Lietuvoje: Šiaulių Didždvario gimnazijos, Trakų r. Lentvario „Versmės“ gimnazijos, Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos, Šalčininkų r. Jašiūnų „Aušros“ gimnazijos, mokiniai iš  vienos JAV (Charles Wright Academy, Vašingtono valstija) ir vienos Lenkijos (Szkoła Podstawowa Nr. 5 iš Świdniki miesto) mokyklų.

Čia susiradome naujų draugų, įgijome patirties ir ja dalijomės. Stovyklos metu vykdėme daug veiklų, kurių metu diskutavome apie demokratijos atsiradimą, principus, teises, laisves ir vertybes, aktyviai reiškėme savo nuomonę. Po diskusijų ir veiklų mokiniai rinkdavosi salėje arba lauke pažaisti sportinių žaidimų, vakarus praleisdavo romantiškoje aplinkoje prie laužo.

Stovykloje sulaukdavome svečių, kurie dalijosi su mokiniais savo patirtimi, atliekamais darbais, misijomis, jų rezultatais. Mus aplankė JAV Ambasados Vilniuje kultūros atašė Mojib Ghaznawi,  Dr. Monika Rogers, Fulbright programos alumnė ir Lietuvos istorijos instituto mokslinė bendradarbė, kuri skaitė vertingą pranešimą „Nuo pasipriešinimo iki atsparumo: sovietinės, posovietinės ir XXI amžiaus Lietuvos istorijos“. Mokiniai sužinojo apie sovietų ir nacių okupacijas, rezistenciją, holokaustą, kolektyvinę atmintį, iššūkius kuriant demokratiją, taip pat kultūros vertybes ir simbolius.  Stovykloje taip pat svečiavosi  Benjamin Franklin Transatlantic Fellowship programos absolventas Redas Zalieckas, kuris pristatė įdomų pranešimą bei rodė skaidres, pasakodamas apie jo gyvenimą pakeitusį mėnesį Purdue universitete ir gyvenimą priimančioje amerikiečių šeimoje Indianoje, JAV. JAV kariuomenės civilinių reikalų komanda skaitė išskirtinį pranešimą apie kario gyvenimą JAV bei patirtis Lietuvoje. Jų NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje partneriai susirinkusiems rodė interaktyvų NATO pristatymą. Vėliau stovyklos dalyviai ir mokytojai turėjo galimybę pasimatuoti karinę aprangą.

Išsiskyrimo diena buvo liūdnoka, bet į namus grįžome visi pailsėję, pilni energijos, naujų minčių būsimiems darbams ir atviri naujiems susitikimams. Dėkojame JAV Ambasadai Vilniuje ir LAKMA (Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacijai) už suteiktą galimybę bendrauti, bendradarbiauti, atrasti, kurti, sužinoti, patirti daug emocijų.

Plačiau apie stovyklos veiklą galima paskaityti: https://vecwecare2023.blogpost.com arba stovyklos Facebook paskyroje Values Education Camp “We care“ Lithuania.

 

Anglų kalbos mokytoja ekspertė

Rasa Midverienė