Šimtadienis 2024

Laikas lekia nepastebimai. Rodos, taip neseniai Rugsėjo 1-osios skambutis pakvietė visus po vasaros atostogų sugrįžti į gimnaziją. Kaipmat ir pirmas pusmetis pasibaigė. Ne už kalnų  pavasaris. Po truputį tirpsta sniegas, pro pilkus debesis vis dažniau pasirodo saulė… Mokiniai vis dažniau susimąsto apie būsimas vasaros atostogas. Ko gero, ne visus apima toks džiaugsmas pagalvojus, kad mokykloje liko mokytis truputį daugiau nei trys mėnesiai.

Dvyliktokams belieka skaičiuoti paskutines šimtą dienų mokykloje, kruopščiai ruoštis atsakingam gyvenimo žingsniui.

Vasario 14 dieną į Turgelių ,,Aistuvos“ gimnaziją abiturientus, jų tėvelius, draugus bei mokytojus pakvietė vienuoliktokai. Jie surengė dvyliktokams Šimtadienio šventę. Kad šventė nenuviltų, reikėjo įdėti labai daug triūso. Visą mėnesį šventės organizatoriai gyveno Šimtadienio rūpesčiais: sugalvojo temą, parašė scenarijų, išmoko šokį, papuošė salę ir dar daug daug visko.

Kai jau visi žiūrovai buvo užėmę vietas, skambant muzikai, į salę žengė abiturientai. Elegantiškus, pasipuošusius ir pasitempusius abiturientus susirinkusieji pasitiko plojimais. Nuostabiai išpuoštoje salėje karaliavo balta ir geltona spalva, aukso spalvos užrašas „Hollywood“ skelbė šios šventės temą.  Renginį pradėjo vienuoliktokai Margarita Kodytė, Karina Batarlaitė, Ernest Jagelo, Edvin Blaževič. Abiturientus pasveikino gimnazijos direktorė Aušra Voverienė.  Priminusi, kiek liko dienų, direktorė linkėjo kuo didžiausios sėkmės egzaminuose. Iš pradžių visi buvo pakviesti pažaisti ,,Kahoot“ žaidimą ,,Atpažink dvyliktoką, kai jis buvo darželinukas“. Už tris prizines vietas buvo skirti saldūs apdovanojimai: dvyliktokei Gabrielai, užėmusiai III vietą, mokytojai Miglei, užėmusiai II vietą, dvyliktoko seseriai Margaritai, užėmusiai I vietą. Antrame šventės etape dvyliktokai turėjo atlikti tris užduotis: sustingti vienai minutei kortelėje parodytoje pozicijoje, užrištomis akimis parašyti bendraklasio ar bendraklasės vardą ir nupiešti širdelę, trečia užduotis –  suvaidinti pamoką taip,  kad žiūrovai atspėtų, kokio dalyko pamoka.

Užduotis atlikusiems abiturientams buvo skirtos Metų nominacijos ir įteiktos dovanos. Vienuoliktokai dvyliktokams padovanojo ir šokį. Nominacijos bei dovanos labai nudžiugino abiturientus.

Šventės pabaigoje dvyliktokai  dėkojo mamoms už gyvenimą, mokytojams – už žinias, kantrybę, o vienuoliktokams  – už tokį linksmą renginį. Po to visus pakvietė bendrajai nuotraukai ir pasivaišinti.  Norime padėkoti dailės mokytojai Dianai Bralkovskajai už šaunias idėjas, supratingumą ir kantrybę,  lietuvių kalbos mokytojai Reginai Tylenienei už nuoširdžius patarimus. Šventė nebūtų įvykusi ir be pačių vienuoliktokų, kurie labai sąžiningai ruošėsi, repetavo ir stengėsi abiturientams padaryti įsimintiną renginį. Esame dėkingi 10 kl. mokiniui Miroslavo Animuckij – nepakeičiamam mūsų gimnazijos garso ir vaizdo technikos operatoriui.                                                                                                                                      Taigi, laikas bėga, belieka tik skaičiuoti dienas iki lemtingųjų egzaminų ir jiems stropiai ruoštis.

XXI laidos, 11 kl. auklėtoja

IMG_6730