TOLERANCIJOS DIENA VILKIŠKIŲ DVARE

Lapkričio 16 dieną yra minima Tarptautinė tolerancijos diena. Šią dieną kartu paminėti Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos ir Šalčininkų rajono Jašiūnų „Aušros“ gimnazijos mokiniai pakvietė savo gimnazijų ir kitų Šalčininkų rajono gimnazijų mokinius į Vilkiškių dvarą. Į renginį atvyko mokiniai iš Šalčininkų rajono Dieveniškių „Ryto“ ir Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos.

Susitikimas su bendraamžiais prasidėjo nuo pristatymų. Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos mokiniai dalijosi įspūdžiais iš JAV Ambasados Vilniuje finansuojamos ir LAKMA organizuojamos tarptautinės vasaros stovyklos „We care 2023“, o Šalčininkų rajono Jašiūnų „Aušros gimnazijos mokiniai papasakojo visiems, ką sužinojo stovykloje apie toleranciją. Po pristatymų ir dalijimosi patirtimi Vikiškių dvaro konferencijų salėje vyko veiklos, kurias vedė tarptautinės stovyklos “We care 2023“ dalyviai, jiems talkino anglų kalbos mokytoja metodininkė Gerda Maskoliūnienė ir anglų kalbos mokytoja ekspertė Rasa Midverienė. Mokiniai žaidė susipažinimo ir komandinius žaidimus,  buvo pristatytas vertybių kortelių žaidimas, kurio metu kiekvienos gimnazijos komanda diskutuodama rinko penkias pačias svarbiausias, jų manymu, vertybes ir visas jas sudėliojo į vertybių traukinį. Į renginį mokiniai atsivežė ir visi kartu įžiebė šių metų tolerancijos dienos simbolį – žibintą. Veiklų aptarimo metu mokiniai kalbėjo, kad veiklos jiems patiko ir jie norėtų susitikti dar ne vieną kartą.

Dėkojame Vilkiškių dvaro direktorei Violetai Baranovskai už suteiktą galimybę mums visiems susitikti nuostabiame Šalčininkų rajono turizmo ir jaunimo centre.

 

Anglų kalbos mokytoja ekspertė Rasa Midverienė