Užgavėnės 2023

Nors šiemet Užgavėnės gana anksti ir galbūt dar nėra ko žiemos varyti iš kiemo, tačiau Turgelių ,,Aistuvos” gimnazijos mokiniai šokdami ir linksmindamiesi vis dėlto stengėsi ją išvyti.

Pasipuošę kaukėmis ir persirengę įvairiais personažais mokiniai vasario 21 dienos popietę gimnazijos bendruomenę pakvietė į gimnazijos kiemą. Dalyvaujantys pradinukai stengėsi būti neatpažinti, todėl slėpėsi po kaukėmis – buvo linksmiau ir drąsiau juokauti, pokštauti, žaisti. Šventės kulminacija tapo pretendenčių gauti ,,Mis Morė“ titulą paroda.  Žinoma, jų visų autoriai buvo apdovanoti saldainiais.

 

Visi – ir vaikai, ir suaugę – stojo į didelį ratą, šoko, dainavo, žaidė, klausė pasakojimų apie Užgavėnes, burtus, spėjo ateitį. Kanapinio ir Lašininio kova buvo itin efektinga ir įnirtinga, tačiau džiūsna Kanapinis nugalėjo storulį Lašininį, todėl pavasario tikrai sulauksime.

 

Atėjo ir Morės paskutinė valanda. Uždegėm laužą. Liepsna pamažu kilo aukštyn, gražuolė Morė virto tik pilkų pelenų krūvele. Jos sudeginimas – seno sunaikinimas ir pasiruošimas atgimimui.  Dabar lauksime gražiausios pavasario šventės – Šventų Velykų.image2 image3