Užgavėnės 2016

Nors šiemet Užgavėnės  labai ankstyvos ir, galbūt, dar nevertėtų žiemos varyti iš kiemo, tačiau Turgelių ,,Aistuvos” gimnazijos mokiniai šokdami ir linksmindamiesi vis dėlto stengėsi ją išvyti.

Pasipuošę kaukėmis vasario 9 d. rytą   persirengėliai  keliavo po Turgelių kaimą, vaišindami vietos gyventojus blynais, spurgomis bei kitais skanėstais. Tai buvo puiki proga gimnazijos mokiniams pabendrauti su Turgelių P. K. Bžostovskio gimnazijos mokiniais,  kaimo gyventojais.

Persirengėliai  pasistengė, kad ir visi gimnazijos mokiniai ir darbuotojai pasivaišintų. Blynais vaišino klasėse ir kabinetuose. Po vaišių gimnazijos bendruomenė susibūrė  kieme. Dalyvaujantys šiame susibūrime pradinukai labai stengėsi – pasipuošė  kaukėmis, linksmai ir drąsiai juokavo. Žinoma, jie visi buvo apdovanoti saldainiais.                           

Šventės kulminacija tapo ,, Mis Užgavėnės” rinkimai.

Visi – ir vaikai, ir suaugę – stojo į didelį ratą, šoko, dainavo, žaidė, klausė pasakojimų apie Užgavėnių burtus, spėjo ateitį. Užgavėnių šventės metu gerą nuotaiką kūrė 8 klasės mokinys Deividas Tyškevič, kuris, grodamas  akordeonu, visus išjudino ir suteikė  daug gerų emocijų.

Kanapinio ir Lašininio kova buvo itin įspūdinga ir įnirtinga, tačiau, kaip ir turėtų būti, džiūsna Kanapinis nugalėjo storulį Lašininį, todėl pavasario tikrai greit sulauksime.

Atėjo ir Morės paskutinė valanda. Uždegėm laužą. Liepsna pamažu kilo aukštyn, gražuolė Morė virto tik pilkų pelenų krūvele. Jos sudeginimas – seno sunaikinimas ir pasiruošimas atgimimui.   Dabar lauksime ateinančios gražiausios pavasario šventės – Šventų Velykų.