Vasaros atgarsiai Turgeliuose

Video rasite: https://www.facebook.com/watch/?v=492862088256605

Šiais metais Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos mokiniai kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų, Graikijos ir Lenkijos mokiniais jau trečią kartą turėjo galimybę dalyvauti Alytaus rajone esančiame Dvarčėnų dvare vykusioje tarptautinėje vertybių ugdymo stovykloje „Mums rūpi“. Šioje stovykloje visą savaitę mokiniai ne tik smagiai leido laiką prie gražaus ežero, vakarais susiburdavo prie laužo, bet ir diskutavo labai rimtomis temomis: mūsų šalys, kalbos, demokratijos principai, vertybės, teisės ir atsakomybės, mūsų planeta, jos ateitis. Nors tai buvo vasaros stovykla, atostogų metas, bet kiekviena diena buvo labai įtempta ir kupina įdomių veiklų.

Sugrįžę į gimnaziją po vasaros atostogų turėjome ypatingą užduotį – pasirinkus mūsų bendruomenei aktualią problemą, įgyvendinti socialinį projektą. Daug svarstėme, diskutavome ir supratome, kad turime iškelti pagyvenusių žmonių aktualijas. Turgeliai – mažas miestelis Lietuvos pietryčiuose. Čia gyvena 520 žmonių, 270 pagyvenę žmonės, 17 iš jų vieniši. Mokiniai nusprendė surinkti šioje bendruomenėje nepastebimų žmonių gyvenimo istorijas ir sudėti jas į trumpą dokumentinį filmą. Du mėnesius vyko įdomus kūrybinis darbas su konsultante, režisiere Aiste Žegulyte. Mokiniai mokėsi filmo kūrimo pradmenų – filmavo, kalbino senolius, montavo surinktą medžiagą, įgarsino tekstą anglų kalba, rašė titrus. Šių kūrybinių dirbtuvių rezultatas – 15 minučių filmas „Turgelių mozaika“.

Pirmasis filmo pristatymas įvyko gruodžio 5 dieną mūsų gimnazijos bendruomenei. Gruodžio 6 dieną filmą pristatėme respublikinėje mokinių anglų kalbos konferencijoje Kuršėnuose. Pokalbiai su senoliais paskatino mus organizuoti dar ir kalėdinę popietę „Tesušyla širdys“ Turgelių laisvalaikio salėje. Laisvalaikio salėje susirinkome gruodžio 18 dieną kartu su seneliais, močiutėmis ir mūsų filmo veikėjais. Kalėdinė popietė prasidėjo Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos direktorės A. Voverienės sveikinimu ir filmo pristatymu. Tai buvo jautrios akimirkos – filmas sukėlė daug įvairių emocijų bendruomenės žmonėms, susirinkusiems tą dieną pabūti kartu. Po filmo pristatymo visi kartu sukūrėme šventinę nuotaiką, gamindami kalėdinius žaisliukus, šokdami ir dainuodami.

„…Tikrosios vertybės nekinta. Kas sykį jau buvo tiesa, tas liks tiesa per amžius. Be to, tiesų nedaug, ir visos jos labai paprastos. Jei jas žinai – nieko kito nereikia, norint teisingai bet kokiais laikais išspręsti kokią nori problemą.“ K. Vonegutas

Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos

anglų kalbos mokytoja

Rasa Midverienė