Gimnazijos mokiniai dalyvavo ebru meno užsiėmime

2016 m. kovo 15 d. Turgelių „Aistuvos“ gimnazijoje kartu su tapybos ant vandens Lietuvoje pradininke bei Všį Meno terapijos ir socializacijos instituto VYTA (Veidas Yra Tavo Atspindys) direktore Irma Čekanauskiene ir jos kolege Egle Daubaraite organizavome šio išskirtinio meno užsiėmimą. Esame pirmoji gimnazija, kuri savo rajone parodė iniciatyvą  supažindinti mokinius su EBRU menu. Ypač aktyviai užsiėmime dalyvavo mūsų pradinių klasių mokiniai.

Mintis organizuoti šį susitikimą kilo neatsitiktinai. Šį meną Lietuvoje jau bandoma taikyti kaip terapinę priemonę vaikams ir suaugusiems. Pamaniau, kad tai puiki galimybė savo darbe išbandyti šią techniką, pritaikyti ją dirbant su vaikais, ypač turinčiais elgesio ir emocinių problemų.

Tapybos ant vandens terapinis poveikis, pasak  Irmos Čekanauskienės, tikrai žymus ir per jos ilgalaikę praktiką daug padėjo vaikams. Jos teigimu, tai puiki terapija dėmesio sutrikimų, savivertė ar dvasinių problemų turintiems žmonėms. Tapyba ant vandens leidžia pasinerti į save ir išlaisvinti savo tikrąjį „aš“, išlieti jausmus.

Mokiniai sužinojo apie šio meno kilmę, istoriją, priemonių ypatumus, meno pritaikymo galimybes, piešė individualiai ir grupelėse, džiaugėsi galimybe netradiciškai praleisti laiką mokykloje, atsipalaiduoti, pasinerti į savo vidinį pasaulį.

Dėkojame Irmai Čekanauskienei už inovatyvių metodų sklaidą, dalijimąsi gerąja patirtimi bei nuoširdų bendradarbiavimą.

 

Gimnazijos psichologė

Žaneta Kanapickienė

 

DSC_2015 (Medium) DSC_1999 (Medium) DSC_2006 (Medium) DSC_2022 (Medium) DSC_1989 (Medium) DSC_1955 (Medium) DSC_1975 (Medium)