„Kaziuko širdis“ linksmai plakė Turgelių „Aistuvos“ gimnazijoje

Gurgu gurgu į Kaziuko turgų,

Pirksime riestainių – bus skanu,

Pirksime saldainių – bus smagu!

Sukasi laiko ratas, sukasi metų laikai ratu ir kaip kasmet mūsų gimnazijoje šurmuliavo Kaziuko mugė.Jau septintus metus!Kaziukas – pirma pavasario šventė, o pavasario pradžia neįsivaizduojama be Kaziuko mugės šurmulio.

Sveikinimo žodžiais, linkėdami geros prekybos, mugę atidarė gimnazijos direktorė Aušra Voverienė bei Vilniaus regioninių mokyklų vyriausiasis specialistas Vidmantas Vancevičius.

Visus susirinkusius savo šokiu sveikino 5-6 klasių mokiniai, kuriuos šoktimokė mokytoja Jolanta Lazdauskienė.

Į mugę atvyko Butrimonių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai. Jie atsivežė daug gražių rankdarbių, kartu su visais žaidė lietuvių liaudies žaidimus ir prekiavo. Norėjosi išlaikyti folklorinę mugės dvasią. Mugės metu mokiniai galėjo atskleisti savo meninius, kulinarinius, skaičiavimo sugebėjimus. Tai kaip ir pamoka, davusi ir pirmuosius verslo pagrindus.

Kad mugės buvo laukta ir jai nuoširdžiai ruoštasi, buvo galima suprasti jau tos dienos rytą: vaikai šurmuliavo ir nekantravo, o mugei prasidėjus, akys raibo nuo išdėliotųįvairiausių dirbinių: pačių išdrožtų suvenyrų, popierinių gėlių, nėrinių, papuošalų, medžio dirbinių, gardžiausius kvapus skleidžiančių gardėsių.Žinoma ir tėveliai daug prisidėjo prieprekių gausos.

Buvo galima čia pat užsukti ir į technologijų mokytojo Aurimo Lingės organizuojamas dirbtuvėles.Vyresnių klasių mokiniai surengė savo medžio dirbinių parodą. Taip pat kvietė pasigaminti magnetukus su norimais užrašais.

Bibliotekininkė Diana Bralkovskajamokė vaikus pasigaminti įvairių spalvingų skirtukų knygoms.

Verbų rišėja Ana Kazlovskaja džiugino ryškiomis,skirtingais ornamentais surištomis Vilniaus krašto verbomis. Tiek kruopštumo ir „širdies“ įdėta  į mažą gamtinę kompoziciją!

Visi susirinkusieji tradiciškai vaišinosi arbata ir kvapniais vafliais.

Mugė baigėsi apdovanojimais – įteikti padėkos raštai, saldžios dovanos  ir vienas iš mugės atributų – saldus meduolis „Kaziuko širdis“

Šventė paliko  daug gerų emocijų, puikių įspūdžių. Niekas iš mugės neišėjo tuščiomis rankomis.

Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos pradinių klasių vyresnioji mokytoja Jovita Striukienė

DSC03537 (Medium) DSC03559 (Medium)