Pažintinis renginys ,,Mokykla 2015”

2015m. lapkričio 7d. I-IV gimnazinių klasių mokiniai dalyvavo pažintiniame renginyje ,,Mokykla 2015” Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO.

Mokiniai atradimų laboratorijose  per dalyvavimą praktinėse veiklose galėjo suprasti jungtis tarp gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos, jų praktinį pritaikomumą, reikšmę kasdieniam gyvenimui bei mūsų istorijos pažinimui. Dėmesys parodoje buvo skiriamas  pilietiškumo, karjeros planavimo temoms,  kūrybiškumo stiprinimui.

Mokiniai trumpam tapo detektyvais.

Gavo atsakymus į klausimus:

Ką  iš tiesų reiškia įmantrus žodis ,,Biometrija”?

Ar yra žmonių, kurie neturi pirštų atspaudų?

Ką policija veikia su pirštų atspaudais?

Buvo pademonstruota mokiniams, kas yra tikra ir kas yra išgalvota įvairiuose kriminaliniuose ir veiksmo filmuose.

Statybos inžinerijos laboratorijoje (Vilniaus Gedimino technikos universitetas) mokiniai tyrė statybinių konstrukcijų mechaninio stabilumo bei energetinio efektyvumo parametrus, eksperimentiškai tyrė, kaip cheminės priemaišos keičia betono mišinių savybes, dalyvavo varžybose ,,Makaronų tiltų konstravimas”.

Virtualių orlaivių technologijų laboratorijoje (Vilniaus Gedimino technikos universitetas) mokiniai susipažino su orlaivio projektavimu bei valdymu virtualioje erdvėje, taip pat mokėsi konstruoti realų orlaivio modelį, jį  tyrė.

Nuotaikingas ir aktyvus pasirodymas ,,Improvizuok mokslą” privertė bent trumpam pabėgti nuo rutinos ir kitaip pažvelgti į mokymąsi. Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos abiturientai ir buvę abiturientai pristatė teatralizuotų improvizacijų kupiną pasirodymą „IMPRO“.  Toks netradicinis ir inovatyvus ugdymo metodas išlaisvina jaunus žmones, ugdo kūrybiškumą, atsakingumą, drąsą, skatina laisvai bendrauti, klysti ir spontaniškai išreikšti.

Pilietiškumo alėjoje mokiniai dalyvavo „Jaunojo piliečio” pamokoje. Vaikai dėliojo tautiškos giesmės dėlionę. Veiklos metu buvo ne tik įsimenami himno žodžiai, bet ir diskutuojama apie tokias abstrakčias sąvokas, kaip „Tėvynė“, „dorybė“, „nauda“, išsakytas požiūris apie Lietuvos valstybės simbolius, Tėvynės meilę, tautinę savigarbą bei atsakomybę už tautą ir valstybę.

Nacionalinis muziejus  ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai pasiūlė mokiniams patiems atsispausti Vyčio atvaizdą, naudojant grafikos technologiją; nusifotografuoti su skydu ir kalaviju prie istorinės vėliavos.

Pasvalio krašto muziejus leido pasijusti senosios mokyklos mokiniais: skaityti kirilica parašytus tekstus, rašyti ant medinės lentelės „doskelės“, žąsies plunksną pamirkant kalkių piene, pasisiūti „tetradką“ iš vyniojamojo popieriaus.

DSC04383 (Custom) DSC04415 (Custom) DSC04416 (Custom)