Rugsėjo 15 d. – Tarptautinė demokratijos diena

Demokratija garantuoja pagrindines laisves. Atvira diskusija, žodžio laisvė (teisė pasakyti savo nuomonę), susibūrimų laisvė, judėjimo laisvė ir asmenybės saugumo laisvė.

Rugsėjo 15 dieną Turgelių „Aistuvos“ gimnazijoje minėjome Tarptautinę demokratijos dieną.  IIG klasės mokiniai kartu su mokytojomis Rasa Midveriene ir Jolanta Lazdauskiene pakvietė IG – IIIG klasių gimnazistus į integruotą veiklą „Kiekvienas žmogus vertas savęs…“.

Tarptautinės dienos paminėjimas gimnazijoje pažadino prisiminimus. Prisiminėme vasarą, Alytaus rajono Dvarčėnų dvarą, Amerikos ambasados Lietuvoje ir LAKMA (Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacija) organizuotą tarptautinę stovyklą „Democracy Camp 2017“. Stovyklos dalyviai: Ieva, Agata, Valerija, Inga, Deividas, Robertas ir anglų kalbos mokytoja Rasa pasidalino įspūdžiais iš kūrybingai, intensyviai ir prasmingai praleistos vasaros savaitės.  Šioje stovykloje  dalyvavo mokiniai iš 6 mokyklų  Lietuvoje: Vilniaus „Santaros“ progimnazijos, Vilniaus „Žaros“ gimnazijos, Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos, Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos, Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos, mokiniai iš Lenkijos mokyklos Swidnikuose ir Charles Wright Acamy mokiniai iš JAV. Čia susiradome naujų draugų, įgijome patirties ir ja dalinomės. Stovyklos metu vykdėme daug veiklų, kurių metu diskutavome apie demokratijos atsiradimą, principus, teises, laisves ir vertybes, aktyviai reiškėme savo nuomonę. Dieną pradėdavome mankšta, į kurią sukviesdavo savanoris Tomas, žadindamas visus neįprasta dūdmaišio melodija. Po diskusijų ir veiklų mokiniai rinkdavosi salėje arba lauke pažaisti sportinių žaidimų, vakarus praleisdavo romantiškoje aplinkoje prie laužo. Kiekvieną dieną mūsų stovykloje lankydavosi svečiai, kurie dalinosi su mokiniais savo patirtimi, atliekamais darbais, misijomis, jų rezultatais. Mus aplankė mokslų daktarė Ieva Deviatnikovaitė iš Mykolo Romerio universiteto, Austė Valančiūtė iš Vilniaus universiteto, žurnalistė Živilė Raškauskaitė ir būrys ambasados darbuotojų: Althea Cowley-Murphee, Inga Sidrys, Rasa Baukuvienė, Vytas Neviera, Alicia Nibarger, Sandra Ambotaitė ir kapitonas Joey M. Gonzales.

Išsiskyrimo diena buvo liūdna, bet į namus grįžome visi pailsėję, pilni energijos, naujų minčių būsimiems darbams ir atviri naujiems susitikimamas.

Plačiau apie stovyklos veiklą galima paskaityti: democracycamp2017blogspot.lt arba stovyklos  facebook paskyroje.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė

Rasa Midverienė

P1240028 P1240034 P1240035 P1240040 P1240043 P1240055 P1240058