SU GIMIMO DIENA, LIETUVA!

Nuostabi šventė – Lietuvos 103-ias gimtadienis! Gaila, bet šį gimtadienį teko švęsti namuose. Labai nepalankus metas: karantinas, šaltis bei kiti trukdžiai… Todėl pabandėme įsivaizduoti, kaip galėtumėme švęsti gimtadienį nuotoliniu būdu.

Tad pradėkime!

Kai laukiame savo gimtadienio, būtinai papuošiame šventės vietą. Bet šiandien švenčiame Lietuvos gimtadienį! Nejaugi dabinsime visą Lietuvą? Pasitarę nusprendėme–tautiniais atributais puošime Gedimino bokštą – Lietuvos nepriklausomybės simbolį. Tarėmės, ginčijomės, darėme eskizus, piešėme. Sutarėme. Pavyko puikiai.

Nuotraukos autorė Lija Žilko 7 kl.

O kaipgi pasipuošti? Teko aprašyti ir parodyti gimtadieniui paruoštą aprangą. Mokiniai dalijosi savo idėjomis, kūrybiškai bei tolerantiškai pažiūrėjo į klasės draugų demonstruojamus, tautiniais atributais papuoštus šventinius drabužius.

Koks gimtadienis be puošnaus, skanumynais ir kitais patiekalais nukrauto stalo? Stengėsi visi. Vieni  ieškojo receptų ir galvojo patiekalų pavadinimus, kiti – gamino, treti – užfiksavo savo trispalvius, tautiniais ornamentais puoštus patiekalus nuotraukose.

1

Nuotraukų autorės: Lija Žilko 7 kl., Akvilė Stavarukaitė 7 kl.

Nė vienas gimtadienis neapsieina be sveikinimų. Vienokie sveikinimai skamba, kai švenčiame savo gimtadienį, bet dabar, Vasario 16-ąją, švenčiame savo šalies gimtadienį. Vadovaudamiesi šūkiu:„Būkime pilietiški!“, mokiniai linkėjo  Lietuvai taikos, santarvės, vienybės, tolerancijos, sveikatos ir sėkmės.

Koks gi gimtadienis be dainų?Visi draugiškai pasitarę, pasirinkome šios dienos dainų temą – „Lietuva – dainoj ir širdy“.Mokiniai gavo užduotį – rasti  „Youtube“5 dainas apie Lietuvą ir atsiųsti koordinatoriui jų nuorodas.Turėjo gražaus darbelio mūsų koordinatorius – didžėjus… Klausėmės, dainavome, suvokėme, kokios gražios ir prasmingos mūsų dainos apie Lietuvą.

Per gimtadienį dažnai žaidžiame žaidimus. Jie būna judrūs ir linksmi. Itin populiarūs pastaruoju metu yraprotmūšiai. Mokiniai turėjo galimybę savo jėgas išbandyti istorijos protmūšyje „Valstybingumo keliu“. Juk kiekvienas Lietuvos pilietis turi žinoti šio gimtadienio istoriją. Per skirtą laiką gimtadienio dalyviai atsakinėjo į klausimus. Geriausiai atlikę visas užduotis dalyviai: D. Žilko 5 klasė, M. Paliuškevičius 6 klasė, L. Žilko 7 klasė, M. Kodytė 8 klasė, A. Bralkovskij IG klasė, E.Pušklevič  IIG klasė, M. Terek IIIG klasė, L. Aleksaitė IVG klasė.

Kiekviename gimtadienyje būna ir linksmoji dalis – šokiai. Po protmūšio,  pareikalavusio susikaupimo ir atidumo, neprošal pašėlti, pajudėti muzikos ritmu. O kur rasti muzikos? Mokiniai turėjo atlikti namų darbų užduotį – rasti „Youtube“ 5 dainas ar melodijas, pagal kurias norėtų pašokti gimtadienyje.  Ir vėl buvo darbelio didžėjui! Užduotį atliko puikiai. Per kitą video pamoką gimtadienio dalyviai mokėsi naujų šokio žingsnių, šoko. Emocijos liejosi laisvai…

Gimtadienyje dalyvavo ir draugas iš užsienio, kalbantis tik angliškai. Jis buvo labai žingeidus ir norėjo kuo daugiau sužinoti apie Lietuvą. Mokiniai draugui angliškai rašė apie nepakartojamo grožio istorines ar kultūrines Lietuvos vietas.

Jauni žmonės labai mėgsta žodžius: „prisiekiu“, „garbės žodis“, „patikėk“… Taigi gimtadienio dalyviai turėjo atlikti kūrybinę užduotį, kuri skambėjo taip: sukurk „Jaunojo lietuvio priesaiką Lietuvai“. Gavus naują užduotį, kelias minutes tvyrojo mirtina tyla. Pirmiausia išsiaiškinę, ką reiškia būti „jaunuoju lietuviu“, visi ėmėsi darbo. Užduotį atliko puikiai. Mokinių priesaikos žodžiai skambėjo labai nuoširdžiai ir prasmingai: „Aš, jaunasis aistuvietis, pasižadu mylėti Lietuvą, nes tai mano Tėvynė. Pasižadu gerai mokytis, tausoti gamtą, daryti gerus darbus, padėti išsaugoti rašytinius ir nerašytinius paminklus, saugoti abiturientų pasodintus medžius.“

Per gimtadienį dažnai galvojama apie ateitį ir sakoma: „ nuo rytojaus būsiu, darysiu, dalyvausiu, mokysiuosi…“ Mokiniai rašė, kokią Lietuvą norėtų matyti XXI amžiuje, kuo kiekvienas galėtų prisidėti prie šių svajonių išsipildymo. Užduotis vadinosi ,,Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“.

Ačiū už dalyvavimą Lietuvos gimtadienyje!

Šis nelengvas laikotarpis paskatino peržiūrėti mokymo(si) procesą. Iššūkių daug, o mokiniai maloniai nustebino.

Nuoširdi mokinių veikla – prasmingiausia ir gražiausia dovana gimtadienį švenčiančiai Lietuvai.

 

 

Jolanta Lazdauskienė,

Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos

istorijos mokytoja ekspertė