Išvyka į planetariumą

Gegužės 14 d. lydimi fizikos mokytojos Lilijos Savickajos važiavome į planetariumą bei Energetikos ir technikos muziejų. Ši išvyka buvo labai įdomi, viena įdomiausių per visus šiuos mokslo metus.

Planetariume mes atsidūrėme apskritoje salėje, kurioje buvo išjungtos šviesos. Gidas mums pasakojo apie žvaigždynus ir planetas. Mes pamatėme savo horoskopų žvaigždynus „danguje“. Sužinojome daug naujų dalykų. Vienas iš jų yra tai, kad Grįžulo Ratai nėra žvaigždynas, ir tas faktas mus visus nustebino. Taip pat išgirdome daug informacijos apie juodąsias skyles ir smegduobes. Mus  nustebino vaizdai ekrane, matėme planetų atvaizdus, kurie buvo labai įspūdingi.

Po planetariumo mes užsukome į Energetikos ir technikos muziejų, kur buvo šiek tiek kraupu, nes ten visi garsai, įvairūs vamzdžiai buvo kraupoki. Ten šalia kiekvieno eksponato buvo pakabintos lentelės, kuriose surašyta visa informacija apie juos. Vėliau buvome užėję į vaikų kambarį. Ten galėjome pasisverti ir sužinoti, koks mūsų svoris būtų Mėnulyje, Marse ir kitose planetose. Mes dar ir akinius matavomės, kuriuos užsidėjus, susilieja vaizdas. Turėjome paimti kamuoliuką. Užduotis buvo nelengva, bet labai patiko.

Buvo labai smagu. Norėtume daugiau tokių išvykų.

Jaunųjų žurnalistų būrelio nariai

1 3 4