Lietuvos istorijos olimpiada Medininkų pilyje

„Homines historiarum ignari semper sunt pueri“ („Žmonės nusidavimų (istorijos) nepažįstantieji, vis yra vaikai“). Taip išvertęs žinomą lotynišką humanistų posakį, pradėjo savo garsiąją prakalbą pirmajame „Aušros“ numeryje jo redaktorius Jonas Basanavičius.

Jau tampa tradicija kiekvienų mokslo metų kovo mėnesį organizuoti Lietuvos istorijos olimpiadą regioninių mokyklų 5-8 klasių mokiniams. Šios olimpiados tema „Lietuviškos knygos istorija“. Olimpiadą organizuoja Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos istorijos mokytoja ekspertė Jolanta Lazdauskienė. Olimpiados tikslai – skatinti mokinius domėtis lietuviškos knygos istorija, diegti suvokimą, kad istorija yra priemonė pažinti kraštą, gimtinę, valstybę, įpasminti knygos svarbą kiekvieno mokinio gyvenime.

Olimpiada Medininkų pilyje vyko kovo 29 dieną. Į ją sugužėjo svečiai iš Riešės gimnazijos, Butrimonių pagrindinės mokyklos ir Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos. Pirmoje olimpiados dalyje mokiniai atliko lietuviškos knygos istorijos užduotis, susijusias su šių knygų autorių gyvenimu ir kūrybine aplinka. Dėkoju Riešės gimnazijos istorijos mokytojai Nijolei Rodzevičienei, kuri padėjo sukurti užduotis. Antrąją olimpiados dalį – kūrybines užduotis – padėjo įgyvendinti IV gimnazinės klasės mokinės: Karolina Markevič ir Jurgita Seržantaitė. Jos skaitė lietuvių autorių kūrybos ištraukas, o mokiniai turėjo įvardinti ištraukų autorius.

Kol mokytojai, komisijos nariai: Justinas Guobys iš Riešės gimnazijos, Vygandas Niaura iš Buivydiškių pagrindinės mokyklos ir Jolanta Lazdauskienė iš Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos, triūsė taisydami darbus, mokiniai su Medininkų pilies edukatoriumi Dariumi Jurcevičiumi lankė pilies ekspoziciją, šaudė iš lanko. Rezultatų laukimas tikrai neprailgo.

Beliko su jumis pasidalinti šauniais mokinių rezultatais. Padėkas ir diplomus įteikė Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos direktorė Aušra Voverienė. 5 klasės nugalėtoja, užėmusia I vietą tapo Rugilė Kazlauskaitė  iš Riešės gimnazijos. II vietos laimėtoja tapo Gabriela Michalovskaja iš Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos. 6 klasės nugalėtojai yra: I vieta – Jekaterina Borunova iš Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos, II vieta – Emilija Gimžūnaitė iš Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos, III vieta –  Laura Ornatavičiūtė iš Riešės gimnazijos. Santūrūs ir labai susikaupę 7 klasės mokiniai prizines vietas pasidalino taip: I vieta atiteko Nagliui Mykolui Pakščiui iš Riešės gimnazijos, II vieta – Anastasijai Bralkovskajai iš Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos, III vieta –  Augustinai Lipnevičiūtei iš Riešės gimnazijos. Nelengvos kovos būta 8 klasės mokinių grupėje. Teko draugiškai dalintis vietas. O jos tokios: I vieta atiteko Godai Putparagytei iš Riešės gimnazijos, II vieta – Loretai Markevič iš Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos ir Andriui Zimnickui iš Buivydiškių pagrindinės mokyklos, III vietą pasidalino Adrija Ignatavičiūtė iš Riešės gimnazijos ir Raimond Mukovnin iš Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos.

Už pasiruošimą ir dalyvavimą olimpiadoje mokytojai apdovanoti padėkos raštais.

Visą laukimo, apdovanojimų laiką vainikavo direktorės Aušros Voverienės saldus siurprizas kiekvienam dalyviui.

Nuoširdžiai tikiu, kad mokiniai, ruošdamiesi Lietuvos istorijos olimpiadai ir dalyvaudami joje, įgijo daug naudingų žinių.

Dėkoju visiems mokytojams ir mokiniams bei tariu: „Amat victoria curam (Catullus)” – Pergalė mėgsta triūsą”.

Pagarbiai

Jolanta Lazdauskienė

Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos

istorijos mokytoja ekspertė.

 

20170328_224140 20170328_200127 20170328_201047 20170328_210114(0)